2545 - TÜBİTAK - ANR Ortak Proje Başvuru Çağrısı Açılmıştır.

Ortak proje önermek isteyen Türk bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Fransız araştırmacı(lar) ile “proje ortağı” olarak anlaşmaları gerekmektedir. 
Fransız ortaklar için bir ön başvuru süreci mevcuttur. Ön başvuru son tarihi 27 Ekim 2016 olup, ön başvuru yapmayan Fransız ortakların projeleri ANR tarafından kabul edilmeyecektir. Fransız ortakların başvuru süreçleri için ANR ile temasa geçmeleri gerekmektedir. Fransız ortakların ön başvuru sürecinde mutlaka Türk ortağını ANR’a bildirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde Türk ortağı ile proje başvurusu yapamayacaktır. 

Devamını Oku

01/09/2017

2554 TÜBİTAK-NIH İkili İşbirliği Destek Programı Başvuruya Açılmıştır.

TÜBİTAK ile Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH) arasındaki işbirliği çerçevesinde Türk ve Amerikalı bilim insanları arasında ortak projeler desteklenmektir. TÜBİTAK-NIH işbirliği projelerine yurtdışı seyahat desteğinin yanısıra Türk tarafına talep edilmesi durumunda TÜBİTAK tarafından ayrıca araştırma desteği de verilebilmektedir.

Devamını Oku

01/09/2017

TÜBİTAK girişimcilik, yazılım ve sanayi odaklı projeler yarışmalar

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından üniversite öğrencilerini girişimcilik, yazılım ve sanayi odaklı projeler hazırlamaya yönlendirmek amacıyla Proje Yarışmaları düzenlenmektedir.

Devamını Oku

03/31/2016
12 [3]4567